חדשות

טייגר חזר וזה סופי
| 12/04/2015

?זה לא אולי, זה לא בספק, הגולפאי הגדול בהיסטוריה התאושש מהרומנים, הגירושים, הבגידות והשערוריות, וייתכן שיותר מכל מספרת ההצהרה שלו בעמוד הפייסבוק שלו על אהבתו החדשה, גולשת הסקי האלפיני, לינדסי וון, על חזרה למרכז הקונצנזוס. וודס אוהב כמו כל בנאדם, הוא כבר לא על אנושי.
 
כולנו זוכרים היטב את התפוצצות פרשת וודס בשנת 2009. התנגשות מסתורית בעץ, היא שהוציאה לאור את פרשת בגידותיו באשתו, התמכרותו למין, וגררה סדרה את ראיונות מביכים עם כוכבות פורנו שסיפרו על מעלליו במיטה. התדמית המושלמת של הגולפאי עם החיוך המושלם, המשפחה המושלמת והיכולת המושלמת, נזרקה לפח. הוא הפך לשק החבטות של כל תכנית בארה"ב, כשכמעט כל הפאנץ' ליינים של הבדיחות פירקו אותו לגזרים. זו אמריקה, כשהיא מעריצה אותך אתה נישא על כפיים, אבל כשאתה מתרסק, עדיף שתיכנס למקלט אטומי.
 
וודס עצר את חייו, נכנס לגמילה, התנצל וגם התגרש, וכשחזר בשנת 2010 הוא לא הצליח לנפק את אותה יכולת. החבטה לא היתה אותה חבטה, דיברו על הפציעה ברגל שמאל, והיה לכולם ברור שזה לא אותו טייגר.
אבל לאחרונה משהו השתנה. אולי זה הזמן שעשה את שלו, אולי העובדה שהוא הצליח להוריד מעצמו לחץ ולהבין שהוא אנושי, כמו
כולם. היכולת חזרה, גם החיוך, והנה הוא מקיים זוגיות נורמלית עם ספורטאיתוהתוצאה היא זכייה בטורניר ארנולד פאלמר, טורניר שני ברציפות בו הוא זוכה, והכיבוש מחדש של המקום הראשון בעולם.
באחת הפרסומות האחרונות של נייקי, הספונסרית שכל כך מזוהה עם טייגר, משולב הכיתוב: "ניצחונות מסדרים את הכל". במקרה של וודס, גם הוא יודע, שניצחונות לא סידרו לו את השקט הנפשי, אבל בעוד שבועיים בערך במאסטרס, הוא לא יתנגד לעוד ניצחון אחד, שיהיה ניצחון בטורניר גדול מאז החזרה שלו.